Wednesday, May 22, 2024
BallinaLajmeMinistria e Shëndetësisë bën thirrje për marrjen e dozës përforcuese anti-COVID

Ministria e Shëndetësisë bën thirrje për marrjen e dozës përforcuese anti-COVID

Ministria e Shëndetësisë ka apeluar të gjithë qytetarët e Kosovës që të marrin dozën përforcuese të vaksinës kundër COVID-19.


MSH përmes një postimi në Facebook ka shkruar se marrja e dozës përforcuese kundër koronavirusit do të thotë më shumë mbrojtje nga infekstimi dhe përhapja e COVID-19.

“Për dozën përforcuese, lajmërohuni në Qendrën më të afërt të vaksinimit, 3 muaj pas dozës së dytë të vaksinës. Vaksinohuni dhe ftoni të tjerët të vaksinohen!”, apelon Ministria e Shëndetësisë

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT