Friday, May 24, 2024
BallinaLajmeSi do jetë moti për ditën e diele?

Si do jetë moti për ditën e diele?

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër në Kosovë do të ketë riga shiu dhe bore.


Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen ndërmjet 3-4 gradë Celsius.

“Do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu dhe bore. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen ndërmjet 3-4 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-7m/s”, thuhet në njoftim.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT