Thursday, June 13, 2024
BallinaSportGranit Xhaka infektohet me COVID-19

Granit Xhaka infektohet me COVID-19

Mesfushori shqiptar, Granit Xhaka është infektuar me COVID-19. Lojtari nuk është grumbulluar fare nga Arsenali për ndeshjen e sotme të FA Cup ndaj Nottingham Forest.


Para ndeshjes, Arsenali konfirmoi se dy raste pozitive janë gjetur në kampin e tyre. Mes lojtarëve që kanë rezultuar pozitiv është edhe mesfushori shqiptar, Granit Xhaka.

“Granit Xhaka dhe Folarin Balogun humbasin ndeshjen e sotme pasi rezultuan pozitivë për Covid, ndërsa Emile Smith Rowe dhe Takehiro Tomiyasu mungojnë për shkak të lëndimeve”, thuhet në njoftimin e Topçinjve.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT