Saturday, April 13, 2024
BallinaLajmeRaporti i fundit 24 orësh: Sërish shifra të larta me rastet pozitive

Raporti i fundit 24 orësh: Sërish shifra të larta me rastet pozitive

Ministria e Shëndetësisë, ka publikuar raportin 24 orësh me numrin e rasteve të reja pozitive.


Dhe sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Nga 10.042 testime, 304 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.
Sot janë shëruar 3 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 158.134.
Në total numri i rasteve aktive është 1.552.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT