Sunday, April 14, 2024
BallinaSportPierluigi Collina pak ditë më parë u zgjodh arbitri më i mirë...

Pierluigi Collina pak ditë më parë u zgjodh arbitri më i mirë në histori nga France Football.

Ky arbitër mund të komunikojë në 4 gjuhë në gjykatë (frëngjisht, spanjisht, italisht, dhe anglisht).➟ Para çdo loje ka studiuar lojtarët e skuadrave që do të drejtonte dhe ka mësuar emrat e parë të të gjithë futbollistëve.➟ Në finalen e Koresë dhe Japonisë 2002, Fenomeni Ronaldo i dha fanellën dhe gjithashtu i mori topin. Të dy lojtarët nga Brazili dhe Gjermania e përgëzuan për performancën e tij pasi u tregua i pamëshirshëm me kartonët.➟ Arbitri i vetëm që arriti të jetë kopertina e një video loje, ai ishte kopertina Pes 3., Pierluigi Colina

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT