Friday, February 23, 2024
BallinaSportAl Nassr rezervon vizitat mjekësore për Cristiano Ronaldon

Al Nassr rezervon vizitat mjekësore për Cristiano Ronaldon

Klubi i Arabisë Saudite, Al Nassr, ka planifikuar testet mjekësore për Cristiano Ronaldon teksa po punojnë për të përfunduar nënshkrimin e portugezit, ka raportuar “CBS Sports”.

Skuadra saudite ka qenë kryesuese për nënshkrimin e Ronaldos që kur kontrata e tij me Manchester United u prish në prag të fillimit të Kupës së Botës, me agjentin Jorge Mendes që nuk kishte arritur të gjente blerës të tjerë në Evropë për 37-vjeçarin.

Ronaldos i është ofruar një kontratë 75 milionë dollarë në vit, e zbuluar për herë të parë nga “CBS Sports” në nëntor, dhe optimizmi është i lartë në Riad se ata do të sigurojnë një nënshkrim që do të shihej si një grusht shteti i madh për futbollin në rajon.

Mësohet se ata kanë rezervuar strehim për Ronaldon dhe këshilltarët e tij. Ata shpresojnë të kenë një marrëveshje të finalizuar në kohë për hapjen e merkatos së janarit. Kuptohet se kushtet e përgjithshme të kontratës së Ronaldos me Al Nassr tashmë janë rënë dakord dhe i takon atij nëse dëshiron të përfundojë formalitetet e lëvizjes.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT