Sunday, April 14, 2024
BallinaVitrina e libritMimoza Nebiaj-Sa here...

Mimoza Nebiaj-Sa here…

Sa here…

Sa here jemi grindur,
Sa here jemi share,
Sa here kemi bertitur,
Sa here jemi merzitur,
Sa here nervat,
Ja bejme kacurel,
Njeri- tjetrit,


Sa here te them te urrej,
Sa here te them harrome
Sa here me le me ore te tera,
Dhe nuk me shkruan,
Dhe une te marre inat
Ik se ste dua,
Kur sje ti me mua,


Por sapo mengjezi vjen,
Ti me thua ” Miremengjes”
Dhe me pyet si je?
Sa e sa here e bejme kete,
Ngrindemi pafund,
Zihemi pa fund,
Merzitemi pa shkak,


Po ne fund te dites,
Te merr” Nje mall”…
Ah, sa mall,
Do qe ta kesh prane,
Por kilometrat jane shume larg,
Dashuria nuk njeh cak,
Nuk ka limit,

Nuk ka formule,.
Kete se them vetem une,
Por te gjithe ata qe duhen shume,
Dhe largesia nuk i ndan,
Perkundrazi I afron me prane,
Nuk ka furtune qe ta shkund,
Ah, sa here…

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT