Thursday, June 13, 2024
BallinaSportBallkani ka një paralajmërim për tifozët e Dinamo Zabrebit

Ballkani ka një paralajmërim për tifozët e Dinamo Zabrebit

Ballkani do të ballafaqohet me Dinamo Zagrebin në xhiron e dytë të Ligës së Konferencës.

Ndeshja do të zhvillohet të enjten e ardhshme, duke filluar nga ora 18:45.

Në lidhje me këtë takim, kampioni i Kosovës ka lëshuar një komunikatë në lidhje me tifozët e Dinamos, të cilëve UEFA ua ka ndaluar ndeshjet në udhëtim.

Ata u kanë bërë thirrje tifozëve kroatë që të mos marrin rrugë për Prishtinë, pasi pas identifikimit, do t’u mohohet hyrja në stadium, kurse mjetet e biletës nuk do t’iu rimbursohen.

Njoftimi i plotë:

Të nderuar futbolldashës,

Ju njoftojmë se biletat e ndeshjes së Konferencës së Evropës, ndërmjet Ballkanit dhe Dinamo Zagrebit janë të personalizuara. Në çdo hyrje të stadiumit, do të ketë kontrolle të rregullta ku verifikohet bileta.

Poashtu me vendim të UEFA-s, për këtë ballafaqim, prania e tifozerisë mysafire është e ndaluar.

Në stadiumin “Fadil Vokrri”, funksionon sistemi digjital, andaj do të bëhet kontrolli i poseduesve të biletave.

Meqenese prania e tifozëve të Dinamo Zagrebit është e ndaluar, me seriozitet rekomandojmë që të mos marrin rrugën për Prishtinë, pasi që pas identifikimit në hyrjet e stadiumit, do t’u mohet hyrja, kurse mjetet e biletës nuk do t’iu rimbrusohen.

Duke shpresuar në mirëkuptimin e të gjithëve, urojmë që çdo gjë të jetë korrekte dhe ndeshja e dytë e grupit C të UECL-së, ndërmjet Ballkanit dhe Dinamo Zagrebit të kalojë në rrethana festive futbollistike, mes kampionëve të dy shteteve mike

Me respekt,

Fc Ballkani

Artikulli paraprak
Artikulli i ardhshëm
TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT