Friday, May 24, 2024
BallinaVitrina e libritMimoza Nebiaj-Kini kujdes...

Mimoza Nebiaj-Kini kujdes…

Kini kujdes…

Kini kujdes,
Kur iu bie,
Nje femer qe nuk,
Kerkon asgje materiale,
Por vetem,
Dashuri dhe perkushtim,
Mos e largoni,
Sepse humbja e saj,
Do te jete fatale,
Per ju,
Sidomos zemra e saj,
E thyer ne minjera copa,
Dhe syte me lot,
Do te bej te reflektosh…
Prandaj kini kujdes…

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT