Tuesday, June 18, 2024
BallinaSportSonte festë e madhe në Tiranë: Shqipëria luan me Ishujt Faroe

Sonte festë e madhe në Tiranë: Shqipëria luan me Ishujt Faroe

Sonte në Tiranë dhe në gjitha vendet ku ka shqiptarë do të jetë një festë e madhe, pas kualifikimit të Shqipërisë në Kampionatin Evropian që do të mbahet në verën e vitit 2024 në Gjermani.

Shqipëria e arriti kualifikimin në barazimin 1-1 me Moldavinë, ndërsa sonte nga ora 20:45 do të përballet me Ishujt Faroe.

Sylvinho bëri një punë të jashtëzakonshëm në pak muaj, duke ia arritur qëllimit që të shkojmë në Gjermani.

Dueli i sontëm do të jetë më shumë festë se sa një përballje, por që barazimi minimalisht është i kërkuar.

Shqipëria synon që këtë fazë kualifikuese ta mbyllë si lider i Grupit E me 15 pikë (nëse barazojmë ndaj Ishujve Faroe), pasi ka 14 pikë, dy më shumë se Republika Çeke (një takim e kemi të fituar dhe një të barazuar).

Më poshtë mund ta shikoni tabelën e plotë të Grupit E, aty ku Shqipëria është e vetmja që ka siguruar kualifikimin. /Gazeta10/

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT