Thursday, April 18, 2024
BallinaNgjyra jeteKancelari gjerman "gjen" binjakun e tij në SHBA

Kancelari gjerman “gjen” binjakun e tij në SHBA

Çfarë kanë të përbashkët një senator amerikan nga Delaware dhe kancelari i Gjermanisë? Siç shihet në foto kanë shumë ngjashmëri.

Chris Coons dhe Olaf Scholz u takuan në Uashington DC të enjten. Më pas, ata bënë një selfie së bashku dhe e postuan në internet duke ngacmuar me të njëjtën pyetje. “Wer ist wer?”, “kush është kush”.

Midis flokëve të tyre thuajse identike të thinjura, tullacisë së moshës së mesme dhe buzëqeshjeve infektive, në shikim të parë ishte e vështirë të dallohej kush ishte Coons e kush Scholz.

Scholz, udhëheqësi i qeverisë së koalicionit të tre partive të Gjermanisë që erdhi në pushtet në vitin 2021, zakonisht nuk njihet për sensin e tij të humorit. Por politikani veteran i krahut të majtë iu bashkua shakasë.

Të dy jo vetëm që ndajnë të njëjtën moshë relative 60 dhe 65 ose të njëjtën gjatësi, por ata gjithashtu ndajnë një dashuri për politikën dhe një ndjenjë urgjence për të dërguar më shumë ndihmë ushtarake në Ukrainë.

Scholz mbërriti në Uashington DC për një takim të planifikuar me Presidentin Joe Biden të Premten për të inkurajuar mbështetjen për Ukrainën dhe për të theksuar rrezikun për dështimin e dërgimit të ndihmës shtesë.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT