Thursday, April 18, 2024
BallinaShowbizHoroskopi për datën 18 shkurt

Horoskopi për datën 18 shkurt

Dashi

Angazhimet për një përpjekje në grup po rishikohen. Njerëzit kanë filluar ta marrin si të mirëqenë kontributin tuaj. Dikush në një pozicion drejtues do të shkojë pas shpine dhe do të bëjë diçka që ata kanë thënë se nuk do ta bëjnë kurrë.

Demi

Një partner, i afërm apo mik i ngushtë do të kundërshtojë planet dhe idetë tuaja. Kjo do t’ju befasojë pasi prisnit që ata të ishin të kënaqur me sugjerimet tuaja. Duket se e keni gabuar, por do të konsideroni alternativa dhe do të punoni për një kompromis.

Binjakët

Ju përshtateni me ndryshimet e papritura të rrethanave në një mënyrë që i bën disa njerëz të mendojnë se e gjitha ishte pjesë e planit. Ata nuk do ta kenë idenë se ju duhet të jeni krijues për të mbajtur gjithçka të rrjedhë pa probleme. Ju do të përballoni një situatë komplekse me një thjeshtësi të mahnitshme.

Gaforrja

Merrni këshilla profesionale nëse keni vështirësi për të përballuar jetesën. Aplikoni për grante qeveritare ku mund të keni të drejtë. Sigurohuni që të plotësoni aplikimin dhe të dorëzoni dokumentet sa më shpejt të jetë e mundur pasi mund të ketë një vonesë përpara se të merrni këto fonde.

Luani

Nuk keni asnjë minutë për t`u menduar. Kërkesat po ju vijnë nga të katër anët e globit. Vështirë se mund të vazhdoni me gjithçka që pritet të bëni ju. Sjellja e një miku ka filluar t’ju zhgënjejë. Nëse mendoni se ata kanë nevojë për ndihmë profesionale, tregojani me butësi.

Virgjëresha

Sjellja e partnerit po ju shkakton shqetësim. Ju kishit pritur që ata të ishin mbështetës dhe mirëkuptues ndaj jush. Jeni duke bërë çmos për të qenë të arsyeshëm, por prapë mund të bini në konflikt me një familjar ose të afërm.

Peshorja

Rritja e kostove dhe përballja me këtë nuk mund të injorohen. Ju nuk mund të përballoni të njëjtën lloj jetese që keni shijuar dikur. Po filloni të pranoni nevojën për të qenë më të kujdesshëm në të gjitha marrëdhëniet financiare dhe kjo do të thotë të vazhdoni pa ndonjë luks në të ardhmen.

Akrepi

Dikush do të kërkojë këshillën tuaj. Do të jepni një përgjigje të menduar me kujdes. Megjithatë, ata do të largohen dhe do të bëjnë të kundërtën e asaj që ju keni sugjeruar. Ka shumë thashetheme në ajër dhe disa njerëz janë shumë të prirur për të besuar gjithçka që dëgjojnë.

Shigjetari

Një partner shpreson që ju ta merrni seriozisht kur të bëjnë sugjerime për të ardhmen. Marrëdhëniet do të përmirësohen për shkak të vullnetit tuaj për të dëgjuar. Edhe pse nuk keni menduar kurrë që ajo të jetë një ndërmarrje që fiton para, paratë mund të bëhen nga një hobi.

Bricjapi

Jeni lodhur nga paparashikueshmëria dhe pabesia e dikujt, veçanërisht kur sjellja e tij po ju shkakton shumë bezdi dhe zhgënjim. Nëse ky është një partner romantik, mund të jeni duke menduar seriozisht për t’i dhënë fund kësaj lidhjeje.

Ujori

Një shumëllojshmëri njerëzish nga të gjitha sferat e jetës do të marrin pjesë në një ngjarje apo mbledhje në komunitet. Ata do të bashkohen në një dëshirë për ta bërë këtë botë një vend më të mirë për të jetuar. Mund t’ju kërkohet të merrni drejtimin e një organizate të sapokrijuar.

Peshqit

Dinamika në jetën dhe marrëdhëniet tuaja do të ndryshojë. Jeni në fillimin e një transformimi të fuqishëm. Ngadalë dhe me siguri po shkëputeni nga aspektet e së kaluarës suaj që kanë qenë të vështira dhe kufizuese. Vazhdoni të ecni përpara me dashurinë në zemër.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT