Thursday, April 18, 2024
BallinaShowbizHoroskopi për datën 25 shkurt

Horoskopi për datën 25 shkurt

Dashi

Keni ndërmend të merrni meritat e plota për një projekt për të cilin keni vënë zemrën dhe shpirtin. Njerëzit kanë filluar të vërejnë arritjet tuaja. Ju keni ende një rrugë për të bërë para se puna të përfundojë.

Demi

Keni nevojë për sa më pak acarime. Ju duhet paqe dhe qetësi për t’u rimbushur. Në fakt një arsye shumë e mirë pse do t’ju bëjë mirë të merrni një pushim nga angazhimet e përditshme do të jetë nga pikëpamja shëndetësore.

Binjakët

Keni aq shumë për të bërë saqë mund të pyesni veten nëse do të keni kohë për t’i përshtatur të gjitha. Pasi të filloni, do të habiteni se sa shpejt do t’i kaloni disa detyra. Edhe kur të hasni pengesa, do të gjeni një mënyrë për t’i shmangur ato. Njëra do të jetë të kërkoni ndihmën e një miku të gatshëm.

Gaforrja

Nëse jeni i vetëpunësuar, mund ta gjeni veten duke menduar për përfitimet e kalimit në një pozicion me rrogë. Ju nuk do të hiqni dorë nga ëndrrat tuaja për të qenë shefi i vetes, por është ekuilibri midis rrezikut dhe shpërblimit për të cilin do të reflektoni tani.

Luani

Partneri juaj ka qenë aq i shqetësuar për detajet e një transaksioni financiar ose çështjet e parave të përbashkëta, saqë e kanë humbur pamjen e plotë. Bisedimet mund të kthehen në debat nëse nuk jeni të kujdesshëm. Pasi të vini në dukje realitetin e situatës, jepini kohë për të përvetësuar këtë informacion.

Virgjëresha

Do të duhet pak kohë për të nisur një projekt të veçantë, por sapo të tjerët të shohin se çfarë po planifikoni, do të ndeshni shumë vullnetarë që do të duan të përfshihen. Ju keni një ndjesi të fortë se ideja për të cilën po punoni do të jetë fitimprurëse në të ardhmen.

Peshorja

Nuk mund të fajësoni askënd tjetër që keni humbur diçka që do të kishit shijuar. Ishte zgjedhja jote që e shpërfille këtë mundësi. Le të jetë ky një mësim që ju takon juve të rrëmbeni mundësitë kur ato shfaqen. Duke zgjedhur të mos veproni, mund të lini disa shanse të mira t’ju ikin.

Akrepi

Më në fund po e keni më të lehtë të relaksoheni dhe të çlodheni. Do të jetë mirë të ndiheni më pak të rraskapitur. Marrëdhëniet që ju kanë shkaktuar shumë shqetësime janë më pak të tensionuara. Koha dhe përpjekja që keni vënë në një projekt të fundit ka rezultuar në një arritje pozitive.

Shigjetari

Marrja e një vendimi të menjëhershëm do të mërzitë dikë të afërt që mendon se mund të jeni shumë impulsiv ndonjëherë. Një koleg do të duket i paqartë dhe nuk dëshiron të zbulojë planet ose aktivitetet e tij. Mund të jetë se ata janë betuar për fshehtësi nga një palë e tretë. Jini të durueshëm.

Bricjapi

Keni një dyshim të fortë që një mik apo koleg po përpiqet të shmangë përgjegjësitë. Tani ata po ju shmangin qëllimisht sepse e dinë që ju të dy duhet të flisni dhe nuk duan të dëgjojnë atë që keni për të thënë. Jeni gati të lëshoni një ultimatum.

Ujori

Një mik vazhdon të të dërgojë mesazhe ose të kryejë videotelefonata kur je i zënë. Ata duan të fillojnë një bisedë vetëm që ju mund të kuptoni se ata nuk po thonë atë që kanë në mendje. Ata po përpiqen të krijojnë guximin për të diskutuar një temë të ndjeshme.

Peshqit

Kur vendosni synime të reja, afatgjata, sigurohuni që të mos mbingarkoni aftësitë tuaja ose të vendosni objektiva që nuk mund t’i arrini. Diskutojini idetë me një të afërm praktik. Diçka e pazakontë po trazon në familje dhe kjo do t’ju bëjë të mendoni seriozisht për çështjet e shtëpisë dhe pronës.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT