Thursday, April 18, 2024
BallinaSportLiverpool mposht Chelsean në finalen e EFL Cup dhe fiton trofeun e...

Liverpool mposht Chelsean në finalen e EFL Cup dhe fiton trofeun e parë sezonal

Liverpooli fiton trofeun e parë sezon. Skuadra e drejtuar nga Jurgen Klopp ka triumfuan në finalen e EFL Carabao Cup ku ka mposhtur Chelsean me rezultatin minimal 1-0 pas 123 minutash lojë, pasi koha e rregullt u mbyll në barazim pa gola.

Golin e vetëm të kësaj sfide e shënoi Van Dijk në minutën e 118’ duke bërë që në stadiumin “Ëembley” të shpërthejë festë e kuqe.

Për Liverpoolin kjo është hera e 10 që e fiton këtë trofe dhe këtë e bën mes spektaklit. Në krahun tjetër, Chelsea humbet një shans për të rregulluar disi sezonin e dobët që po zhvillojnë.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT