Thursday, April 18, 2024
BallinaSportXabi Alonso ‘vendos’ për të ardhmen e tij, nuk është as Liverpool...

Xabi Alonso ‘vendos’ për të ardhmen e tij, nuk është as Liverpool as Bayern

Bayer Leverkuseni i Xabi Alonsos është duke kaluar në një seri të jashtëzakonshme prej 33 fitoresh radhazi në të gjitha garat këtë edicion.

Ata kanë tetë pikë më shumë se Bayerni që renditet në pozitën e dytë.

Bayern dhe Liverpool, janë në kërkim të zëvendësuesve të Tuchel dhe Klopp, andaj kanë vënë syrin tek tekniku spanjoll.

Por, qëllimi i Alonsos është të marrë drejtimin e Real Madridit. Fussball News, raporton se Xabi po ‘ëndërron’ që të emërohet në krye të gjigantit spanjoll një ditë.

Carlo Ancelotti së fundmi ka rinovuar kontratën me Real Madrid deri në 2026, që do të thotë se Xabi duhet të presë deri në atë kohë për të realizuar qëllimin e tij.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT