Thursday, April 18, 2024
BallinaShowbizHoroskopi për datën 29 mars 

Horoskopi për datën 29 mars 

Dashi

Miqtë dhe të dashurit po kënaqen duke bërë plane që nuk i dini ende, të cilat duhet t’ju bëjnë të lumtur. Fshihni kuriozitetin tuaj nëse ata përreth jush duket se po sillen çuditshëm. Nëse tregoni shumë kuriozitet, mund të prishni surprizën.

Demi

Nëse e detyroni veten të vazhdoni me çështjet që tani ju mërzitin, mund të merren vendime të këqija dhe të bëni gabime. Ka njerëz të tjerë që janë të gatshëm të vazhdojnë me punë për të cilat ju e keni humbur interesin.

Binjakët

Do t’ju ofrohet një shans për të punuar në zhvillimin e një aftësie apo talenti krijues. Ky është një zanat që duhet t’ju sjellë gëzim. Nëse nuk ju bën të lumtur, vazhdoni. Puna që ju pëlqen do t’ju sjellë kënaqësinë më të madhe. Mos harroni të ndiqni gëzimin tuaj.

Gaforrja

Një familjar ose koleg po përpiqet t’ju bindë të merrni përsipër disa nga përgjegjësitë e tyre. Ata sugjerojnë se kjo do të jetë një marrëveshje e përkohshme, por sapo të bini dakord, do të jetë e vështirë të dilni prej saj. Mendoni për të gjithë kohën dhe përpjekjen që do t’ju duhet nëse ngarkoheni me punët shtesë.

Luani

Ju dhe partneri keni zakone dhe pritshmëri të ndryshme. Është e vështirë të bashkosh familjet kur nuk e kuptoni se çfarë dëshironi, ose çfarë prisni nga njëri-tjetri. Është koha për të folur dhe për të filluar punën për një kompromis. Përfshijini të gjithë në familje, bashkëpunimi i tyre ju nevojitet për ta bërë këtë të funksionojë.

Virgjëresha

Po e detyroni veten të jeni të zënë kur e dini se duhet të bëni një pushim. Edhe pse keni shumë për të bërë, mendja dhe trupi juaj po protestojnë. Ajo që ju nevojitet më shumë se çdo gjë është të relaksoheni dhe të çlodhni trurin tuaj të mbingarkuar.

Peshorja

Kritikat e vazhdueshme të dikujt kanë filluar t’ju bëjnë të pyesni veten nëse mund të jeni të mirë në ndonjë gjë. Ata sillen sikur dinë gjithçka, ndërsa ju nuk mund të bëni asgjë siç duhet. Ka shumë të ngjarë që dyshimet tuaja të jenë si rezultat i vetëvlerësimit të ulët.

Akrepi

Një i afërm më i ri është në prag të përfshirjes në një marrëveshje që mund të çojë vetëm në zhgënjim. Ju e dini këtë sepse keni kaluar diçka të ngjashme më parë. Ju e dini gjithashtu se ata nuk do të duan të dëgjojnë paralajmërimet tuaja. Megjithatë, jepni këshilla në një mënyrë të butë, por këmbëngulëse.

Shigjetari

Aktivitetet që ju lejojnë të përdorni trurin tonë do t’ju përshtaten më së miri tani. Ngjarjet konkurruese, mbrëmjet e kuizit dhe puna vullnetare do ta mbajnë mendjen tuaj aktive dhe të stimuluar. Një ftesë surprizë për të udhëtuar, do t’ju vijë. Nuk do të duhet të mendoni dy herë për përgjigjen tuaj.

Bricjapi

Përveç përgjegjësive tuaja të zakonshme, do të ndihmoni një koleg të përfundojë një detyrë të vështirë. Jeni të prirur të refuzoni një ftesë për një festë apo mbledhje argëtuese këtë mbrëmje, por a nuk e meritoni të dilni herë pas here?

Ujori

Nuk ndiheni gati për asgjë tjetër përveç detyrave rutinë në vende të njohura. Nëse kjo do të thotë të shtyni një takim ose marrëveshje ose të shmangni një situatë komplekse dhe sfiduese, kështu qoftë. Ka të tjerë që janë aq të kualifikuar, ose me përvojë të mjaftueshme për të trajtuar çështje të ndërlikuara.

Peshqit

Energjia juaj është e pakët. Ju mendoni se nuk keni pasur mundësinë të ndaleni dhe të vlerësoni rezultatet e punës tuaj të vështirë të kohëve të fundit. Gjërat nuk do të shkatërrohen nëse bëni një pushim. Kaloni kohë me njerëzit tuaj të preferuar duke bërë gjërat tuaja të preferuara. Lëreni një mik t’ju çojë në një festë, klub ose mbledhje shoqërore.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT