Monday, May 20, 2024
BallinaKulturëNË NJËVJETORIN E VDEKJES,NË HAMBURG PËRKUJTOHET PIKTORI MENTOR EJUPI-TORO

NË NJËVJETORIN E VDEKJES,NË HAMBURG PËRKUJTOHET PIKTORI MENTOR EJUPI-TORO

Mbrëmë në Lokalet e Konsullatës së Republikës së Kosovës në Hamburg, familjarë, miq, shokë e kolegë e përkujtuan njëvjetorin e vdekjes së piktorit, satiristit, karikaturistit dhe publicistit Mentor Ejupi-Toro.

Me këtë rast, në lokalet e Konsullatës, u hap ekspozita me piktura vizatime, portrete të lëna nga Toro.

Në këtë njëvjetor të vdekjes së Mentorit , kujtime për të shpalosën familjarë si vajza Alketa, djali Marini, konsulli i RK, zonja Saranda Osmani Krasniqi, miku i tij i ngushtë Albert Bisaku si dhe miq, shokë e krijues. Ndërsa një poezi kushtuar Toros, e lexoj Arif Molliqi

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT