Monday, May 20, 2024
BallinaShowbizHoroskopi për datën 9 prill 

Horoskopi për datën 9 prill 

Dashi

Bashkohuni me një grup, klub ose organizatë që ju tërheq dhe nuk do të shikoni prapa. Një shpresë apo dëshirë e veçantë do të realizohet. Kjo mund të sjellë një ndryshim pozitiv në situatën tuaj financiare. Jeta juaj do të ndryshojë për mirë dhe kjo do t’ju çojë në një fazë më optimiste.

Demi

Njerëzit përreth jush duket se kanë nevojë për mbështetjen tuaj tani më shumë se kurrë. Miqtë dhe të afërmit e kanë të lehtë për të folur. Nuk ka rëndësi nëse dikush thjesht dëshiron të flasë për marrëdhënien, financat, punën apo politikën. Ajo që është e rëndësishme është se duke folur me ju ata janë në gjendje të largojnë frustrimet nga vetja.

Binjakët

Disa gjëra nuk janë ashtu siç dukeshin në fillim. Ju madje mund të argëtoheni nga mënyra se si një mik e ka kthyer një situatë në avantazhin e tij. Kur bëhet fjalë për para, çështje mjekësore dhe ligjore, do të ishte e arsyeshme të shikoni përpara se të hidheni.

Gaforrja

Një incident i papritur nuk do të duket aq alarmant kur ndaloni dhe mendoni për të. Ju keni kaluar diçka të ngjashme më parë. Këtë herë do ta trajtoni çështjen shpejt, me qetësi dhe efikasitet dhe duke krahasuar të shkuarën me të tashmen, duhet të ndiheni krenarë për sa shumë keni ndryshuar.

Luani

Do t’ju jepet më pak kohë nga sa kishit shpresuar, për të zgjidhur një çështje parash ose pune. Një çështje kredie, ose pensioni kërkon vëmendjen tuaj të menjëhershme. Dikush në familje ka probleme dhe i duhen me këshillat tuaja, por me kaq shumë gjëra të tjera për të bërë nuk do të jetë e lehtë të gjesh kohën për t’i ndihmuar ata të gjejnë një zgjidhje.

Virgjëresha

Nuk ju pëlqen të dilni në përfundime të shpejta, por mund të zbuloni se përshtypjet tuaja të para kur prezantoheni me dikë të ri do të jenë të besueshme. Besojini intuitës suaj. Kjo mund t’ju çojë në drejtime të pazakonta, por do të jetë një udhëtim interesant. Po ndërtohet një raport mes jush dhe dikujt me autoritet.

Peshorja

Shqetësimi se keni marrë më shumë përsipër dhe të mos bënit asgjë për këtë, nuk do të ndryshojë asgjë. Nëse nuk mendoni se mund ta përfundoni një punë deri në afatin e saj, tregojani shefit këtë. Mbase mund t`ju vërë ndihmë në dispozicion dhe kështu ta përfundoni në afat.

Akrepi

Do t`ju bënte shumë mirë një pushim. Ju keni punuar shumë kohët e fundit dhe mund të bëni një pushim. Bëni qejf. Kaloni disa orë në ambiente relaksuese që qetësojnë nervat tuaja. Dëgjimi i muzikës, leximi dhe shkrimi do të ushqejnë kreativitetin tuaj.

Shigjetari

Planifikimi i takimeve ku i gjithë ekipi mblidhet së bashku për të biseduar, planifikuar dhe diskutuar mënyrat më të mira për të punuar së bashku do të shpërblehet në planin afatgjatë. Nëse sapo po filloni një projekt të ri grupi, niseni mbarë. Të kesh një plan dhe të njohësh rëndësinë e kujdesit për veten, si dhe ekuilibrin e jetës personale dhe punës, do të rrisë ndërgjegjësimin brenda ekipit.

Bricjapi

Disa nga mënyrat tuaja shumë të matura po i shkaktojnë zhgënjim partnerit apo shokut. Nëse ndjeni se dikush i afërt po shqetësohet, jini të hapur ndaj sugjerimeve të reja. Të gjithë mund të përfitoni nga diçka ndryshe. Një ndryshim mund të jetë po aq i mirë sa një pushim.

Ujori

Si mendërisht ashtu edhe fizikisht kjo do të jetë një kohë e ngarkuar. Mbani parasysh mundësinë që projektet e nisura tani të përparojnë shumë shpejt. Planifikoni përpara në mënyrë që të keni kohë. Planet e pushimeve do të diskutohen pasi do konsideroni destinacionin më të mirë që i përshtatet gjithë familjes. Ndryshime të mëdha po ndodhin në punën dhe shtëpinë tuaj.

Peshqit

Puna në grup do t’ju japë një ndjenjë përkatësie. Aktivitetet në grup ju japin gjithashtu një shans për të ushtruar aftësitë tuaja në komunikim. Mund të mos ketë shumë mundësi për relaksim, por do të përfitoni shumë nga ngjarjet e sotme sociale.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT