Monday, May 20, 2024
BallinaShowbizHoroskopi për datën 12 prill

Horoskopi për datën 12 prill

Dashi

Dikush në një pozicion pushteti do të lërë rastësisht me qëllim të rrëshqasin disa lajme konfidenciale. Ju do të kuptoni se ata qëllimisht dëshironin që ju të dëgjoni disa informacione përpara se të bëhen publike. Surprizat emocionuese do të vijnë nga një marrëdhënie e ngushtë. Ju keni shumë arsye për të qenë të kënaqur.

Demi

Kolegët e vjetër po mblidhen për të vendosur për hapat e ardhshëm që duhet të ndërmarrin. Pas një dite spekulimi do të lëshohet një deklaratë në lidhje me ndryshimet që do të vendosen tani për të ardhmen. Ka më pak mbështetje për idetë e tyre sesa kishin shpresuar. Ju duhet të vendosni nëse do t’i mbështesni apo jo këto plane të reja.

Binjakët

Përpara se të bëni komente për sjelljen e pakëndshme të dikujt, ndaloni dhe mendoni pak. A po i gjykoni pa i ditur të gjitha faktet? Është e mundur që ata të jenë në depresion, në ankth ose të rraskapitur mendërisht. Në vend që të kritikoni, pyesni nëse ka ndonjë gjë që mund të bëni për t’i ndihmuar ata. Një koleg kokëfortë po bën më të mirën për të mbrojtur atë që ata beson se është e drejtë.

Gaforrja

Po mësoni shpejt kujt mund t’i besoni në mjedisin tuaj të punës. Ju keni punuar jashtëzakonisht shumë dhe përparimi nuk është aq i mrekullueshëm sa e kishit pritur. Po filloni të vini re se një person i veçantë duket se po bllokon përparimin tuaj sa herë që i jepet mundësia. Sigurohuni që ata të mos i dëgjojnë planet tuaja aktuale.

Luani

Mund të jetë gabim të marrësh para hua nga një mik. Kjo mund të çojë në një mosmarrëveshje ose keqkuptim në të ardhmen. Mund të jetë e vështirë të blini gjithçka që dëshironi, por është më mirë të mos e blini për momentin. Do vijë kohë kur do të mundeni financiarisht ta keni.

Virgjëresha

Mos hezitoni të provoni diçka të re, të ndryshme dhe emocionuese. Nëse mund të përfshini një partner në këto plane, aq më mirë. Nuk ka asgjë të keqe të dorëzoheni para shpresave dhe dëshirave tuaja më të thella. Nëse mendoni se idetë tuaja për të ardhmen janë të mundshme dhe mund të vlejnë, veproni sipas tyre.

Peshorja

Nga dritat, te ngrohja te faturat e blerjeve, ju keni filluar të ndjeni dhimbjen e rritjes së çmimeve. Kostot po rriten. Nëse keni një biznes, do të duhet të rritni çmimet. Do të jetë e vështirë t`ia shpjegoni klientëve këtë.

Akrepi

Besojini intuitës suaj kur bëhet fjalë për marrjen e vendimeve në lidhje me punën. Një detyrë e rëndësishme do t’ju mbajë në veprim. Një mundësi pune mund të shfaqet kur dikush papritmas detyrohet të tërhiqet nga një marrëveshje ose kontratë. Do të bëhet një ofertë dhe kjo është diçka që duhet ta merrni seriozisht.

Shigjetari

Vazhdoni me kujdes në çështjet financiare dhe të biznesit. Ju tashmë e ndjeni se do të jetë një rrugë shkëmbore përpara. Një i afërm i moshuar mund të mbështetet për t’ju ndihmuar të dilni nga një situatë e vështirë. Ju jeni mirënjohës që jeni në gjendje të ecni përpara me kujdes edhe nëse disa plane janë dashur të ndryshohen.

Bricjapi

Kujdes nga përdorimi i angazhimeve në punë për të shmangur problemet në shtëpi. Bëni një listë të gjërave që duhet të kaloni përpara se të filloni një punë të ndërlikuar që ka të ngjarë të marrë shumë nga koha juaj. Ju nuk dëshironi të harroni diçka të rëndësishme. Një i afërm i moshuar do të japë disa këshilla të mençura.

Ujori

Dikush që vazhdon të sfidojë pikëpamjet, vendimet dhe vëzhgimet tuaja, ka filluar t’ju frustrojë. Fillimisht i hodhët poshtë vërejtjet e tyre, por kur kjo po ndodh shumë rregullisht tani nuk mund të mos i merrni ato si një sulm personal. Një mik i vjetër do t’ju bashkojë me dikë që nuk e keni parë prej vitesh.

Peshqit

Ju keni filluar të pendoheni për zgjedhjet e bëra në të kaluarën. Mund të keni marrë një vendim të gabuar, por nuk mund t’i ktheni orët pas. Ajo që mund të bëni tani është të bëni një përpjekje për të korrigjuar një gabim. Financat e përbashkëta janë një burim shqetësimi. Është koha për të sqaruar situatën tuaj ose një marrëdhënie e ngushtë do të vuajë për shkak të keqkuptimeve dhe shpresave të rreme.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT