Monday, May 20, 2024
BallinaShowbizHoroskopi për datën 13 maj

Horoskopi për datën 13 maj

Dashi

Largimi nga një situatë kufizuese mund të duket fuqizues, por a është koha e duhur për ta bërë këtë? Veprimet tuaja do të befasojnë disa njerëz. Ata po mbështeteshin tek ju për të përmbushur premtimet e bëra tashmë dhe ju mund t’i zhgënjeheni në një moment vendimtar të jetës së tyre.

Demi

Një sistem është shembur dhe kjo do të bëjë që shumë njerëz të largohen. Ata pak që kanë mbetur do të duhet të mblidhen së bashku për të gjetur mënyrën se si të merren me këtë problem. Ju ndiheni keq dhe të zhgënjyer nga dikush, mbështetja e të cilit nuk do t`ju jepet dhe pa asnjë shpjegim.

Binjakët

Nuk e kishit kuptuar që një partner apo mik i ri kishte shije kaq ekstravagante. As nuk e dinit kur u takuat, që do të ishit ju që do paguanit për gjithçka. Shpenzimi i shumë parave për dikë nuk do të blejë dashurinë e tij. Nëse dikush nuk është i lumtur po nuk ju shfrytëzoi ekonomikisht, ai nuk është miku juaj.

Gaforrja

Do të jetë kënaqësi të planifikoni një ngjarje sociale, mbledhje fondesh apo dasmë. Krijimi i listës së të ftuarve, menusë dhe përzgjedhjeve të muzikës do të jetë shumë argëtues dhe nuk do të keni ndërmend të kurseni në ushqim dhe pije.

Luani

Nuk do të jetë e vështirë të kuptosh se sa i frustruar po ndihet një i ri në familje ose një koleg më i ri. Ju mund të ndjeni se ata janë gati të rebelohen nëse nuk lejohen të shprehin pikëpamjet e tyre. Mund të jetë e nevojshme të vihet në dukje në një mënyrë sa më të mirë që të jetë e mundur që atyre nuk u kërkohet të bëjnë ndonjë gjë që është e padrejtë ose e paarsyeshme.

Virgjëresha

Ndiheni mirë të ndihmoni kur është nevoja, por jo çdo herë që dikush të vjen për ndihmë. Ju keni edhe jetën tuaj. Nuk ka asgjë të virtytshme për ta çuar veten deri në rraskapitje ndërsa përpiqesh të jesh aty për të gjithë. Në të gjitha marrëdhëniet duhet të ketë rregulla dhe kufij.

Peshorja

Përvoja e kaluar ju ka mësuar se besimi duhet fituar. Kur jeni me njerëz që mezi i njihni, ka të ngjarë të jeni të kujdesshëm dhe të përmbajtur. Anasjelltas, me partnerin ose miqtë që njihni prej vitesh, do të jeni të hapur, miqësorë, të ngrohtë dhe të zgjuar.

Akrepi

Jeni në kërkim të sfidave të reja. Kjo do t’ju sjellë në kontakt me njerëz që ndajnë të njëjtat interesa me ju. Intuita rritet ndërsa ndjeni se jeni në fillimin e një kapitulli të ri emocionues. Udhëhiquni nga një dëshirë e fortë për të arritur më të mirën tuaj personale.

Shigjetari

Një ngjarje do të anulohet ose planet sociale do të ndryshojnë në momentin e fundit. Kjo nuk do t’u pëlqejë disa njerëzve, veçanërisht kur një orar ngjarjesh tashmë është konfirmuar. Shumë kohë dhe përpjekje janë harxhuar në planifikim dhe ky ndryshim i papritur do t`i kthejë të gjitha përmbys.

Bricjapi

Vazhdoni me atë që dini më mirë dhe lërini të tjerëve të provojnë metoda të reja nëse kjo është ajo që ata duan të bëjnë. Dikush do të eksperimentojë me ide të reja, por jo ju. Ju mendoni se do të merrni rezultate më të mira duke iu përmbajtur të provuarit dhe të testuarit.

Ujori

Ju keni filluar të vlerësoni modelin e freskët që po merr jeta juaj. Zhvillimet në familje ju shtyjnë të bëni disa ndryshime në situatën tuaj të jetesës. Miratimi i një qëndrimi të gëzuar po ju vë në një rrugë më të dobishme. Jeni më të vendosur se kurrë për të përmirësuar jetën tuaj.

Peshqit

Bindjuni një impulsi për të udhëtuar ose studiuar. Sigurohuni që të rregulloni datat me shefin tuaj përpara se të rezervoni një pushim. Një mik ziliqar do të përpiqet t’ju ndalojë të ndiqni ëndrrat tuaja, por ata mendojnë vetëm për veten e tyre. Nuk do t’i lini t’ju dekurajojnë.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT