Thursday, June 13, 2024
BallinaSportManchester City shkruan historinë, shpallet kampion për herë të katërt me radhë...

Manchester City shkruan historinë, shpallet kampion për herë të katërt me radhë në Premierligë

Me fitoren ndaj West Ham, ekipi i Pep Guardiolas, Manchester City është shpallur kampion në Premier League për sezonin 2023/2024.

Ndeshjen e hapi sulmuesi anglez, Phil Foden, i cili realizoi në minutën e 2’të dhe të 18’të, i asistuar nga Silva dhe Doku.

Derisa, golin për 3:1 e shënoi mesfushori i Kombëtares së Spanjës, Rodri.

Kujtojmë që ky është titulli i katërt radhazi i Cityt, gjë që nuk ka ndodhur kurrë në futbollin anglez.

Derisa, Arsenali nuk e ka fituar titullin e Premierligës për 20 vjet.

Artikulli paraprak
Artikulli i ardhshëm
TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT