Sunday, June 23, 2024
BallinaLajmeNdahet nga jeta aktivisti vushtrrias, Agim Vatovci

Ndahet nga jeta aktivisti vushtrrias, Agim Vatovci

Është ndarë nga jeta pas një sëmundje të shkurtër aktivisti dhe veprimtari, Agim Vatovci.

Lajmin për ndarjen nga jeta të tëij e kanë dhënë familjarë në rrjete sociale, ndërkohë që shumë shpejt pritet të dihet për ceremoninë lamtumirëse për të ndjerin.

Vatovci ishte një avokues i madh i aleancës Kosovë-ShBA, si dhe përkrahës i madh i barazisë së të drejtave të njeriut duke u shquar për këtë aktivitet që nga paslufta.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT