Sunday, July 21, 2024
BallinaSportÇfare mendon Messi per Ronaldon ?

Çfare mendon Messi per Ronaldon ?

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo njihen si rival të mëdhenjë në fushën e futbollit dhe për më shumë se një dekade, e kane dominuar futbollin boterorë , mirepo jashta fushës e kanë rrespektuar njërin tjetrin .

Per këtë flet më se miri vet Messi me një deklarate kur u pyet nga gazetari se “çfare mendon per Ronaldon ?”

Leo Messi: “Manchester United është një skuadër shumë e fortë me shumë lojtarë të mëdhenj. Cristiano tashmë e njeh klubin dhe po përshtatet në mënyrë të admirueshme. Që në fillim ai filloi të shënonte gola si zakonisht, ndërsa nuk kishte probleme për t’u përshtatur.”
Leo Messi: “Ka kaluar një kohë e gjatë që unë dhe Cristiano kemi luajtur në të njëjtën ligë. Ne po luftonim për të njëjtat gola si individualisht ashtu edhe për ekipin tonë. Skena ishte e bukur, për ne dhe për tifozët tanë. Është një kujtim që do mbeten gjithmonë në historinë e futbollit”.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT