Monday, May 20, 2024
BallinaLajmeFlet i mbijetuari nga aksidenti !

Flet i mbijetuari nga aksidenti !

Një nga të mbijetuarit nga aksidenti tragjik në Bullgari ku gjetën vdekjen 45 persona ka rrëfyer momentin tragjik.

Ai ka thene, në momentin e aksidentit është dëgjuar një shpërthim i fuqishëm.

“Unë dhe shtatë pasagjerë tjerë kemi mundur të ikim nga autobusi i aksidentuar ndërsa tjerët nuk mundën të iknin”, ka thënë ai, gjatë një bisede që ka pasur me kryeministrin Zoran Zaev.

Shkaku i përplasjes dhe aksidentit është duke u hetuar ndërkohë që në raportimet lokale është thënë se autobusi mund të ketë goditur një parmak.

Një zyrtar nga spitali në Sofje ka treguar se shtatë persona janë duke u trajtuar, të cilët kanë arritur të largohen nga autobusi.

Web : T.Maçedonia

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT