Thursday, June 13, 2024
BallinaSportKontrata e Ronaldos me Juventusin po shqyrtohet nga Prokuroria...

Kontrata e Ronaldos me Juventusin po shqyrtohet nga Prokuroria…

Sipas ANSA, kontrata e Cristiano Ronaldos me Juventusin po shqyrtohet gjithashtu nga Guardia Di Finanza italiane, por ylli i Manchester United nuk është nën hetim.

Të premten, Policia Financiare Italiane mbërriti në selinë e Juventusit në Continassa, duke konfiskuar dokumentet në lidhje me transfertat me vlerë mbi 50 milionë euro midis 2019 dhe 2020 .

Zyra e Prokurorit Publik të Torinos hapi një dosje pas hetimeve të CONSOB dhe COVISOC në rastet e fitimeve kapitale në Serinë A.

Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli është hetuar së bashku me nënpresidentin Pavel Nedved dhe drejtorë të tjerë aktualë dhe ish-klubi përfshirë Fabio Paratici, tani në Tottenham Hotspur.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT