Friday, May 24, 2024
BallinaSportDilema e madhe e pa zbardhur: Kush ishte më i mirë, Pele...

Dilema e madhe e pa zbardhur: Kush ishte më i mirë, Pele apo Maradona?

Pele dhe Maradona padyshim ishin ndër lojtaret më të mirë të futbollit në botë..Si njëri poashtu edhe tjetri gjatë karrierës së tyre i dhuruan botës magjinë e talentit të tyre duke u dalluar për golat e bukur,asistet,driblimet duke kontribuar në sukseset e klubeve ku luajtën e sidomos ata në mënyrën më të mirë përfaqësuan fanelën e perfaqesueses së shtetit të tyre Pele ishte lojtari më i mirë i te gjitha kohërave i perfaqësueses së Brazilit ndërsa Maradona ishte ikona e përfaqesueses së Argjentines,.Edhe në kohën sa ata ishin lojtarë aktiv por edhe tani ka pasur mendime të ndryshme,si nga ana e tifozëve por edhe nga ana e gazetarëve sportiv se cili prej tyre ishte më i mirë,dilema që vazhdojnë edhe sot,Pamvarsisht nga kjo ata kanë hyre në historine e futbollit botëror duke i hipnotizuar me milona tifozë nga mbarë bota.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT