Tuesday, June 18, 2024
BallinaShowbizAktorës së njohur ,i ofroi ndihmë financiare rreth shërimit, por Matoshi i...

Aktorës së njohur ,i ofroi ndihmë financiare rreth shërimit, por Matoshi i përgjigjet publikisht këngëtarit të njohur shqiptar…

Aktorja e njohur 9 vite pasi mposhti tumorin gjersa ishte shtatzënë, Adriana Matoshit i duhet të përballet edhe njëherë me këtë sëmundje, e cila i është rikthyer.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë aktorja e njohur dhe deputetja e Kuvendit të Kosovës.

Pas publikimit të këtij lajmi një numër shumë i madh i skenës dhe politikës shqiptare i dolën në përkrahje aktores.
Madje kengetari i njohur i ka ofruar edhe ndihmë financiare rreth shërimit.
Labinot Tahirin, i cili publikisht doli vullnetar për të mbledhur para nëse i nevoiten asaj.
Ndihmës së ofruar iu përgjigj deputetja e Kuvendit të Kosovës që e falënderoi duke shtuar se operacioni nuk i ka kushtuar shumë shtrenjtë dhe se për këtë i kanë ndihmuar edhe shoqëria e njerëzit e afërm.


“E vlerësoj shumë iniciativën e faleminderit nga thellësia e shpirtit. Faleminderit Zotit operacioni im nuk ka kushtuar aq shtrenjtë dhe gjithashtu koleget dhe shoqëria më kanë ndihmuar”.
“Uroj që gjithsecili njeri që është i sëmurë ta ketë forcën e Zotit për t’i përballuar dhimbjen e njerëzit përreth që e kanë zemrën e madhe për kontribut. Ju dua fort”, u përgjigj Matoshi.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT