Thursday, June 13, 2024
BallinaLajmeVarianti Omicron: Nesër dërgohen 30 mostra nga Kosova në Gjermani

Varianti Omicron: Nesër dërgohen 30 mostra nga Kosova në Gjermani

Drejtor i Departamentit të Mikrobiologjisë në Institutin Kombëtar të Shëndetit Publik të Kosovës (IKShPK), Xhevat Jakupi, ka konfirmuar për Paparacin se nesër do të dërgohen disa mostra në Gjermani, për analiza më të detajuara për variantin e ri të COVID-19, të quajtur Omicron.

Ai tha se deri nesër pritet të mblidhen mbi 30 mostra për testim që të dërgohen në këtë shtet evropian.

“Nesër do të dërgohen mbi 30 mostra në Gjermani. Mostrat dërgohen atje dhe analizat cilindo variant e detektojnë“, deklaroi ai.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT