Tuesday, June 18, 2024
BallinaUncategorizedNjë viktimë dhe 19 raste të reja me virusin Covid-19.

Një viktimë dhe 19 raste të reja me virusin Covid-19.

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se janë konfirmuar 19 raste të reja me virus

Në 24 orët e fundit janë dhënë 2.999 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.636.378 doza të vaksinës.

Deri më sot 769.967 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 2.236 testime, 19 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 6 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.859. Në total numri i rasteve aktive është 331.

Më poshtë njoftimi nga MSH.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT