Friday, May 24, 2024
BallinaLajmeDalin detaje: Çka u gjet tek të dyshuarit për vrasjen e trefishtë...

Dalin detaje: Çka u gjet tek të dyshuarit për vrasjen e trefishtë në Gllogjan

Kosovës ka arrestuar tre persona lidhur me vrasjen e trefishtë në Gllogjan

Të arrestuarit janë Halil Mehmetaj dhe dy djemtë e tij, Kreshnik edhe Malsor Mehmetaj

Sinjali mëson se të arrestuarve u është konfiskuar një pistoletë dhe një kallashnikov. Burimet e Sinjalit po ashtu njoftuan se lidhur me këtë rast dy herë janë zhvilluar bastisje.

Motivi i sulmit ndaj autobusit në Gllogjan, ku u vranë tre persona, shoferi i autobusit dhe dy nxënës, sipas burimeve të Sinjalit dyshohet se lidhet me vetëvrasjen e 20-vjeçares nga Gllogjani, Heroina Mehmetajt, e cila i dha fund jetës së saj më 14 qershor 2020.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT