Wednesday, May 22, 2024
BallinaSportBayern Munchen gati të ofrojë shumën e parezistueshme për Ter Stegen

Bayern Munchen gati të ofrojë shumën e parezistueshme për Ter Stegen

Pas humbjes së madhe ndaj Bayern Munchen, gjithnjë e më shmë pyetje kanë filluar të bëhen për Marc Andre ter Stegen. Gjermani ka kohë që është jashtë formës dhe drejtuesit e Barcelonës nuk e konsiderojnë të pamundur ndarjen me të.

Sipas raportit të “El Nacional Catalunya”, Ter Stegen ka marrë një ofertë të cilës nuk mund t’i rezistojë. Botimi katalanas deklaroi se Bayern Munchen mund të jetë i interesuar për të blerë shërbimet e tij. Manuel Neuer pritet të dalë në pension së shpejti dhe ter Stegen shihet si trashëgimtari i mundshëm i tij.

Që kur mbërriti në Barcelonë, ter Stegen ishte një senzacion i menjëhershëm. Gjermani u përshtat shpejt me nevojat e Barcelonës për një portier dhe që atëherë është bërë një kalimtar i shkëlqyer. Ky aspekt në lojën e tij e kishte bërë atë një “produkt” shumë të lakmuar deri në vitin 2019, megjithatë, që atëherë ai nuk ka qenë i njëjti.

Pavarësisht se është i klasit botëror në një moment, portieri i Barçës ka parë rënie të formës së tij për disa vite. Në Champions League, nga tani deri në gusht 2020, Bayern Munchen është përgjegjës për 14 gola që ka pranuar. Ter Stegen thuhet se është i pakënaqur me Barcelonën dhe po kërkon largimin

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT