Monday, May 20, 2024
BallinaLajmeBie zjarri në një shtëpi në Deçan, digjet një person brenda saj

Bie zjarri në një shtëpi në Deçan, digjet një person brenda saj

Policia ka dhënë detaje për rastin në Deçan, ku një person ka humbur jetën, si pasojë e zjarrit që ka rënë në një shtëpi.

 Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Driton Rugova ka konfirmuar ket lajm :

Ai ka thënë se rasti ka ndodhur në mëngjesin e sotëm rreth orës 06?35.

“Sot me datë 17.12.2021, rreth orës 06:35, Policia është i formuar se në fshatin Lloqan-Deçan, një shtëpi është duke u djegur, me të marrë informatën Policia dhe zjarrfikësit kanë dalë në vend ngjarje, dhe gjatë intervenimit nga zjarrfikësit është vërejtur se një person është brenda i djegur (karbonizuar), vdekja e viktimës është konstatuar nga ekipi mjekësor.”, ka thënë Rugova për Metron.

Tutje ai ka thënë se në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet kompetente dhe Prokurori i shtetit, me urdhër të Prokurorit trupi i pajetë dërgohet ne institutin e mjekësisë ligjore ne Prishtinë (IML) për obduksion dhe rasti cilësohet si “Hetim i vdekjes”.

Metro ka raportuar me mëngjes për këtë rast tragjik në Deçan. 

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT