Friday, May 24, 2024
BallinaSportBarca i ofron Cavanit pagë prej 5 milionë eurove – kontratë deri...

Barca i ofron Cavanit pagë prej 5 milionë eurove – kontratë deri në vitin 2022

Barcelona ka bërë ofertën zyrtare për Edinson Cavani.

Cavani nuk është zgjidhja më e mirë për Barcelonën në aspektin sportiv, por praktikisht opsioni më i kapshëm për situatën aktuale të skuadrës.

Uruguaiani shihet si zgjidhje e mirë për sukses më të shpejtë, bazuar në përvojën e tij, përcjell lajmi.net.

Po ashtu, Cavani ka pranuar zbritje në pagë dhe Barca i ka ofruar kontratë deri në vitin 2022, me 5 milionë euro rrogë.

El Matador ka dhënë dritën e gjelbër dhe tashmë pritet përgjigje nga Manchester United.

Tek United thuhet të jenë të gatshëm të heqin dorë nga Cavani, pasi paga e tij mund të lirojë rrugë për tjera lëvizje

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT