Tuesday, June 18, 2024
BallinaLajmeAlarmi për bombë në Prishtinë: Stacioni i Autobusëve mbetet ende i bllokuar

Alarmi për bombë në Prishtinë: Stacioni i Autobusëve mbetet ende i bllokuar

Policia e Kosovës ka bllokuar plotësisht Stacionin e Autobusëve në Prishtinë. Dyshohet se në ambientet e brendshme të stacionit është vendosur një mjet shpërthyes.


Në vendngjarje përveç njësive elite policore kanë dalë në teren edhe zjarrfikësit dhe qendra e mjekësisë urgjente.

Pak më parë për KosovaPress, Policia e Kosovës bëri të ditur se kanë pranuar një telefonatë anonime përmes së cilës një person ka deklaruar se ka vendosur mjete shpërthyese.

“Menjëherë policia ka ndërmarrë të gjitha masat e sigurisë në atë zonë. Në një perimetër të caktuar ka evakuuar qytetarët, ndërkohë që janë angazhuar njësitet përkatëse për trajtimin e informatës”, ka thënë ajo.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT