Thursday, June 13, 2024
BallinaSportFederico Chiesa: "Dua të fitoj me Juventusin

Federico Chiesa: “Dua të fitoj me Juventusin

Federico Chiesa: “Dua të fitoj me Juventusin dhe t’i rikthej në krye. Pozicioni im nën Allegrin? Natyrisht, unë gjithmonë luaj aty ku dëshiron trajneri, si kundër Chelsea, por siç e demonstrova në Euro dhe me Juventusin, jam anësor, në krahun e djathtë ose të majtë”, tha ai për Repubblica.“Kam ardhur këtu me mentalitetin e fitimit të çdo konkursi. Tani po synojmë Supercoppa kundër Interit, pastaj Coppa Italia. Scudetto? do të shohim, por për Champions League jemi në raundin e 16.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT