Thursday, June 13, 2024
BallinaShowbiz“Çfarë degradimi!”/ Këngëtari shqiptar ‘shpërthen’ kundër Ronela Hajatit dhe festivalit!

“Çfarë degradimi!”/ Këngëtari shqiptar ‘shpërthen’ kundër Ronela Hajatit dhe festivalit!

Artistja e njohur shqiptare, Ronela Hajati u shpalll fituesja e Festivalit të 60-të në RTSH.

Ronela me “Sekret” do të përfaqësojë Shqipërinë në kompeticionin më të madh muzikor në Europë, në “Eurovision”.

Në vend të dytë u rendit këngëtari Alban Ramosaj me “Theje”.

Mirëpo, duket se pavarësisht se kënga e saj u shpall fituese, ka njerëz të botës së muzikës që mendojnë se Ronela nuk e ka merituar çmimin e parë.

Në vend të dytë u rendit këngëtari Alban Ramosaj me “Theje”.

Mirëpo, duket se pavarësisht se kënga e saj u shpall fituese, ka njerëz të botës së muzikës që mendojnë se Ronela nuk e ka merituar çmimin e parë.

Një ndër to, është edhe këngëtari Stefi Prifti, i cili ka shprehur hapur irritimin e tij më anë të një statusi në rrjetin  tij social Facebook, ku shkruan:

“Cfarë degradimi…

Ky është teksti i këngës fituese të festivalit të 60-të i RTSH-ës, fituar nga Ronela Hajati.

Jepni mendimin tuaj. #shperndaje

Nuk e di, si për tjetrën m’ke lon

Edhe sot un po du me ta thon

Edhe një, edhe dy

Një, dy, tre, ta marrsha

(Ta marrsha, ta marrsha)

(Ta marrsha, ta marrsha)

(Ta marrsha, ta marrsha)

(Ta marrsha, ta marrsha)

Ma ke bo jetën si lojna, avion

Ma ka lon, ma ka lon

Nuk di nji tjetër, se pishmon

Ma ka lon, ma ka lon…

Sa mire qe e lexuam kete tekst kaq te bukur..!

Bravo juria e festivalit“

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT