Wednesday, May 22, 2024
BallinaLajmeNumri i rasteve të reja me virus në Kosovë

Numri i rasteve të reja me virus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se janë 42 konfirmuar raste të reja me virus në Kosovë, shkruan Gazeta Metro.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 2.018 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.673.578 doza të vaksinës.

Deri më sot 782.696 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 3.561 testime, 42 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19 dhe nga 30 mostra të marra kanë rezultuar pozitiv 8 raste me variantin Omikron (5.1.1.529).

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 8 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 158.041.

Në total numri i rasteve aktive është 453.

Më poshtë keni njoftimin nga MSH. 

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT