Monday, May 20, 2024
BallinaNgjyra jeteBabai më fatlum i momentit/ Shkoi për të blerë çokollata me qumësht...

Babai më fatlum i momentit/ Shkoi për të blerë çokollata me qumësht për fëmijët dhe u kthye në shtëpi me 1 milionë dollarë

Një ditë fatlume për një baba, i cili doli nga shtëpia për të blerë çokollatë me qumësht për fëmijët, por u kthye me 1 milionë dollarë.

Dennis Willoughby nga North Chesterfield shkoi në dyqan, por vendosi të merrte një biletë lotarie me gërvishtje, thanë të mërkurën zyrtarët e Lotarisë së Virxhinias, raporton CNN.

Bileta, një Jackpot Platinum 1,000,000 dollarë doli të ishte një fitues i çmimit kryesor.

Willoughby është lojtari i dytë që fiton çmimin kryesor për këtë lojë, pasi ekziston edher një tjetër biletë fituese.

Shanset për ta fituar atë janë 1 në 1,632,000, thanë zyrtarët e lotarisë.

Babait me fat iu dha zgjedhja për të marrë çmimin e plotë prej 1 milion dollarësh në pagesat vjetore për 30 vjet ose të merrte shumën prej 640,205 dollarë, përfshirë edhe taksat dhe ai zgjodhi këtë të fundit.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT