Tuesday, June 18, 2024
BallinaSportAncelotti jep detaje për mungesën e Modric, Benzemës e Mendyit

Ancelotti jep detaje për mungesën e Modric, Benzemës e Mendyit

Carlo Ancelotti ka treguar se Benzema, Mendy dhe Modric kanë qëndruar në shtëpi sepse janë të “dëmtuar” dhe jo se kanë marrë pushim pas humbjes nga Getafe, pra kemi të bëjmë me një pushim të detyrueshëm.


Ancelotti ka bërë të ditur se Karim Benzema, Luka Modric dhe Ferland Mendy e kanë përfunduar sfidën me shqetësime, çka do të thotë se vetëm portieri, Thibaut Courtois është lënë në shtëpi për të pushuar.

“Kemi mungesa sepse disa lojtarë e kanë përfunduar ndeshjen me Getafen me disa shqetësime si Benzema, Modric dhe Mendy. Dua t’i jap minuta Luninit, dhe për këtë Courtois është jashtë”, ka thënë Anceloti.

Artikulli paraprak
Artikulli i ardhshëm
TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT