Sunday, July 21, 2024
BallinaSportMediat spanjolle zbulojnë marrëveshjen e mundshme mes Haaland dhe Barcelonës

Mediat spanjolle zbulojnë marrëveshjen e mundshme mes Haaland dhe Barcelonës

Mediat spanjolle zbulojnë marrëveshjen e mundshme mes Haaland dhe Barcelonës

Erling Haaland është prioriteti kryesor i Joan Laporta për verën e ardhshme.Ashtu si me Ronaldinhon në 2003, presidenti i Barcelonës dëshiron ta bëjë sulmuesin norvegjez nënshkrimin që do të shënojë fillimin e një epoke suksesi në Katalonjë, përcjell GazetaBlic Sport.According to Deportes Cuatro, Laporta will already have a deal with Haino’s agent Mino Raiola. The two met in Turin, during the Golden Boy gala (award given to Pedri) and concluded a deal that will exceed 100 million euros.In addition to the € 75 million termination clause paid for Dortmund, Barcelona are ready to put on the table a 5-year contract with a gross salary of € 30 million.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT