Friday, May 24, 2024
BallinaLajmeShtohet numri i pacientëve me COVID-19 në spitalet e vendit

Shtohet numri i pacientëve me COVID-19 në spitalet e vendit

Pas rritjet së numrit të infektuarve me COVID-19 në Kosovë, ka filluar të rritet edhe numri i pacientëve të cilët po trajtohen në spitalet e Kosovës.


Gjatë ditës së djeshme është raportuar se në QKUK dhe spitale janë të shtrirë gjithsej 33 pacientë, sot ky numër ka shkuar në 39.

Në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës sot janë të shtrirë 14  pacientë të konfirmuar me Covid-19 pozitiv dhe 25  të tjerë post-Covid. Kështu është bërë e ditur nga SHSKUK.

Sipas këtij Shërbimi, me oksigjeno-terapi janë 11 pacientë, kurse në Mjekimin Intensiv të Klinikës Infektive nuk ka të shtrirë asnjë pacient.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 9  pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 22  pacientë  post-covid

Mjekim Intensiv në Klinikë Infektive, nuk ka  pacient

Spitali i Gjakovës, 2 pacientë

Spitali i Pejës, 5 pacientë

Spitali i Prizrenit, 1 pacient

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT