Monday, May 20, 2024
BallinaLajmeIsh-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka arritur në Kosovë.

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka arritur në Kosovë.

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka arritur në Kosovë.

Veseli është liruar përkohësisht nga Gjykata Speciale në Hagë dhe i njëjti pak më parë ka arritur në territorin e

Ai fillimisht ka shkuar drejt varrezave në fshatin e tij në Broboniq për të vizituar varrin e nënës e cila ndërroi jetë më 7 janar, saktësisht para tri ditësh.
Kadri Veselit i është lejuar edhe vizita e familjes në Mitrovicë.

Veturat të cilat bëjnë përcjelljen e Veselit tashmë janë parë në rrugët e Kosovës, kurse i njëjti gjatë kësaj kohe do të shoqërohet nga veturat e EULEX-it

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT