Tuesday, June 18, 2024
BallinaKendi i fotografitDimri nëpër bote.Pamje mahnitëse

Dimri nëpër bote.Pamje mahnitëse

Stina e dimrit përveq që na e sjellë të ftohtin e madh me temperatura të ulta .Në vende të ndryshme nga bora e madhe bllokohen rrugët dhe njerëzit mbesin të izoluar dhe shkaktohen probleme në komunikacion ku për fat të keq shkaktohen aksidente që në mjaft raste përfundojnë me fatalitet,Stina e dimrit është atraktive për adhuruesit e natyrës dhe atyre që e pelqejnë skijimin,.Stines së dimrit i gezohen fotografët të cilet në objektivin e fotoaparatit të tyre kapin pamje magjike të natyres të cilat ngjasojnë me pikturat e gjalla me poshtë do ju paraqesim fotografi të dimrit në shtete të ndryshme të botës.

Valbonë Shqipëri
Rugovë, Kosovë
Bolu, Turqi
Wengen Zvicer
Lapland Finlande
Tirol, Austri 
TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT