Friday, May 24, 2024
BallinaSportCarlo Ancelotti në konferencë për shtyp para finales së superkupës së Spanjës.

Carlo Ancelotti në konferencë për shtyp para finales së superkupës së Spanjës.

Carlo Ancelotti :

Alaba dhe Asensio do të vlerësohen më vonë sot, të gjithë lojtarët e tjerë janë rikuperuar mirë për ndeshjen e nesërme. Bilbao janë një skuadër solide, por ne i njohim mirë pasi i kemi luajtur shumë herë këtë sezon. “”Carvajal? Më vjen keq për të pasi sapo u kthye nga një dëmtim, por ndihet mirë. Jemi mësuar me rastet e COVID tani. “”Jam vërtet i lumtur që u ktheva në një ndeshje finale me Real Madridin, është një lojë e veçantë. Ky klub është mësuar të luajë këto lloj lojërash, finale. “”Gjithmonë është e vështirë të luash kundër skuadrave të Marcelinos, ata janë gjithmonë të organizuar mirë. “Duke u ankuar për mënyrat e lojës nga kundërshtarët? Unë i respektoj të gjithë në lojë, çdo mënyrë e vetme e të luajturit futboll duhet të respektohet, çdo gjë është në rregull – magjia nuk të fiton lojëra, sistemet po. Jam i lumtur me ekipin tim duke luajtur shumë lloje futbolli. “”Numëruesit kundër Barçës nuk ishin të lehtë, me 4 ose 5 lojtarë të përfshirë në gol. Shumë prej tyre arritën në kutinë e Barçës, nuk ishte vetëm kalimi në kuti – shumë lojtarë u shpërndanë. Ishte një kundërvajtje e ekzekutuar mirë. “”Nacho bëri shumë mirë kundër Barçës, do të shohim nëse Alaba mund të luajë nesër – nuk do ta detyrojmë atë të luajë. “”Bilbao kishte shumë shanse për të shënuar në Bernabéu, por në ndeshjen e kthimit ne ishim më të mirë në San Mames. Nesër do të jetë një lojë shumë e ngushtë. “”Aftësia e Mendy kundër Barçës e rrezikshme? Nuk e mbaj mend atë (qesh). Por mbaj mend lojën e tij kundër Alves, ku shënuam. “”Mendy është shumë i fortë në 1v1, ai po performon shumë mirë dhe ai ndihmon në ndërtimin nga mbrapa. Kundër Barçës ai ishte një nga lojtarët më të mirë. “”Ne dëshirojmë që Vinicius të luajë më shumë brenda, ai mund të përmirësojë atë aspekt të lojës sepse nuk do të ketë gjithmonë hapësirë para tij. “

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT