Saturday, July 20, 2024
BallinaSportShkaku i një lëndimi muskularRonaldo nuk është në skuadër për ndeshjen...

Shkaku i një lëndimi muskularRonaldo nuk është në skuadër për ndeshjen ndaj Aston Villa?

Cristiano Ronaldo nuk ka arritur të jetë i gatshëm për ndeshjen ndaj Aston Villa.

Ylli portugez, së bashku me Marcus Rashford, nuk janë të përfshirë në listën e skuadrës për ndeshjen e sotme, të cilën United e luan ndaj Aston Villa.

CR7 mungoi edhe në ndeshjen e kaluar, dhe krejt kjo si pasojë e një lëndimi të vogël muskulor, përcjell lajmi.net.

Edhe ndeshja e kaluar ishte kundër Aston Villa, por në kuadër të Kupës.

Ronaldo, 36 vjeçar, nuk po kalon formën e tij më të mirë të mundshme – ose atë që jemi mësuar ta shohim viteve të fundit.

Megjithatë, mungesa e tij konsiderohet si mungesë e rëndësishme për ‘Djajtë e Kuq’.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT