Monday, May 20, 2024
BallinaNgjyra jeteHistoria motivuese e futbollistes afgane

Historia motivuese e futbollistes afgane

-Nadia Nadim u largua nga Afganistani kur ishte 11 vjeçare sepse babai i saj u vra. Tani është futbolliste ku ka shënuar 200 gola, me ekipe si PSG dhe Manchester City.-99 ndeshje i ka me kombëtaren e Danimarkës.-Nadim i flet 11 gjuhë, kurse këtë javë diplomoi në mjekësi, duke arritur këtë gjë pas 5 vitesh studime, edhe pse vazhdimisht luante futboll.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT