Tuesday, June 18, 2024
BallinaLajmeVdes nënoficeri i FSK-së, Besim Bajraktari

Vdes nënoficeri i FSK-së, Besim Bajraktari

Ka vdekur nënoficeri i FSK-së, Besim Bajraktari, i cili ishte për shërim në Francë.

Lajmi është bërë i ditur nga Forca e Sigurisë së Kosovës, përmes një postimi në Facebook.

“Njoftojmë të gjithë pjesëtarët e FSK-së dhe të Ministrisë së Mbrojtjes, se ka ndërruar jetë nënoficeri i lartë i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rreshterë i parë Besim Bajraktari, pas një sëmundjeje të rëndë sot në Republikën e Francës ku ishte për shërim.
Në emër të Komandantit të Forcës së Sigurisë së Kosovës i shprehim ngushëllime familjes, shokëve, bashkëluftëtarëve dhe të gjithë personelit ushtarak e civil të FSK-së. Ndërsa për ceremoninë e homazheve dhe varrimit do të njoftoheni me kohë”, thuhet në njoftim

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT