Sunday, July 21, 2024
BallinaLajmePublikohet raporti i fundit i IKSHPK’së, përsëri numër i lartë i të...

Publikohet raporti i fundit i IKSHPK’së, përsëri numër i lartë i të infektuarëve

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë raportuar 720 raste të reja me COVID-19.


Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë. Në 24 orët e fundit janë dhënë 5.478 doza të vaksinës kundër COVID-19.
Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.722.865 doza të vaksinës.

Deri më sot 797.229 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Deri më sot janë dhënë 36.925 doza përforëcuese dhe 2.182 doza të treta të vaksines kundër COVID-19. Nga 4.785 testime, 720 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 159 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 158.909. Në total numri i rasteve aktive është 5.678.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT