Thursday, June 13, 2024
BallinaLajmeSot vranët dhe me diell, të enjten shi dhe borë

Sot vranët dhe me diell, të enjten shi dhe borë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

IHK njofton se të enjten, në orët e vona të natës priten reshje shiu dhe bore.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -7 deri -5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 3-7 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga veriu dhe verilindja me shpejtësi 1-7 m/s.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT