Sunday, July 21, 2024
BallinaLajmeKreu i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli, ka kujtuar Presidentin...

Kreu i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli, ka kujtuar Presidentin e ndjerë, Ibrahim Rugova në prag të përvjetorit të tij të vdekjes.

Kreu i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli, ka kujtuar Presidentin e ndjerë, Ibrahim Rugova në prag të përvjetorit të tij të vdekjes.

Përmes një postimi në Facebook, Pacolli shkruan se kishte fatin ta njohtë nga afër ish-Presidentin Rugova, shkruan arbresh.info.

Pacolli thotë se nuk mendon se ka njeri që e do Kosovën e lirë dhe të pavarur dhe që sot nuk ka ndjenjën e krenarisë për Presidentin tonë historik dhe veprën e tij.

“Nesër bëhen 16 vjet që kur presidenti historik Ibrahim Rugova ndërroi jetë. Unë pata fatin ta njoh nga afër dhe nuk mendoj se ka njeri që e do Kosovën e lirë dhe të pavarur dhe që sot nuk ka ndjenjën e krenarisë për Presidentin tonë historik dhe veprën e tij. Faleminderit President !🙏🙏🙏”, shkruan Pacolli.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT